Pasākumi

atpakaļpieteikums

X STARPTAUTISKAIS BĒRNU UN JAUNIEŠU FESTIVĀLS 2018 NEW STAR

Vēršamies pie Jums sakarā ar notikušo projektu bērniem IX starptautisko bērnu un janiesu festivāla Rudaga  New star 2018  28-29.jūnijā 2016.gadā kurš bija organizēts ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu.

Izskanējušais pasākums bija jauks notikums bērniem kultūras dzīvē, kā arī dāvāja krāsainu piedzīvojumu visiem dalībniekiem un festivāla viesiem.

  Pasākumā piedalījās dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Kazahstana, Izrailas, Baltkrievijas, Krievijas un Ukrainas . Kā arī , piedalījās izcili Latvijas  un ārzemju mākslinieki.

Krāsainais pasākums varēja notikt pateicoties Jums, kā arī mūsu sadarbībai .

 Paldies par darbas prieku un atbalstu X Starptautiskā bērnu un jauniešu interešu izglītības festivālā Rudaga NEW STAR  2018!

 Notika Jubilējas Starptautiskāis Bērnu un Jauniešu Festivāls 2018 NEW STAR, kuru jau 10 gadus pēc kārtas organizē Bērnu un jauniešu interešu izglītības centrs RUDAGA. Šogad Festivāls notika no 29. jūnija līdz 1. jūlijam Jūrmalā.

 

 

Jubilējas Starptautiskāis Bērnu un Jauniešu Festivāls 2018 NEW STAR

 

Šogad Rudagas festivālā “Jaunā zvaigzne” piedalījās vairāk nekā 350 dažādu vecuma grupu dalībnieki. Konkurss notika šādās kategorijās: vokāls, instrumentālā mūzika, labākais scenārijs, modes teātris, cirks un horeogrāfija.

Festivālā Rudaga New Star 2018 mēs redzējām - profesionālo līmeni, spilgtus kostīmus, aizraujošās izrādes, sirsnīgas emocijas, draudzīgu atmosfēru, emocionālu atbalstu un jaunas iepazīšanās.

 

Pirmdiena, 2 jūlijā, 2018

Notika Jubilējas Starptautiskāis Bērnu un Jauniešu Festivāls 2018 NEW STAR, kuru jau 10 gadus pēc kārtas organizē Bērnu un jauniešu interešu izglītības centrs RUDAGA. Šogad Festivāls notika no 29. jūnija līdz 1. jūlijam Jūrmalā.

Šogad Rudagas festivālā “Jaunā zvaigzne” piedalījās vairāk nekā 250 dažādu vecuma grupu dalībnieki. Konkurss notika šādās kategorijās: vokāls, instrumentālā mūzika, labākais scenārijs, modes teātris, cirks un horeogrāfija.

Festivālā Rudaga New Star 2018 mēs redzējām - profesionālo līmeni, spilgtus kostīmus, aizraujošās izrādes, sirsnīgas emocijas, draudzīgu atmosfēru, emocionālu atbalstu un jaunas iepazīšanās.

Būvniecības apvienība BuvBaze.lv bija festivāla partneris un prezentēja savu simpātijas balvu brīnišķīgajām vokālistam Iljam Testelecam, kas uzstājās Dzintaru koncertzālē 30.jūlijā duetā ar Romanu Testelecu ar dziesmu "Aliluya". Kompānija BuvBaze uzdāvināja izbraucienu ar Ferarri vai Lamborghini pa Rīgas ielām.

"BuvBaze celtniecības kopiena vēlētos pateikties Starptautiskā bērnu festivāla Rudaga New star 2018 organizatoriem, jo svarīgākais būvniecībā ir pamati! Cik labi būs pamati – tik laba būs tā māja. Šajā gadījumā tādi notikumi kā Rudaga New star 2018 festivāls palīdzēs iededzināt jaunas zvaigznes. "apsveicis BuvBaze projektu vadītājs Sergejs Pislegins.

 

 

 

 

Jūrmalā !  28 jūnijā – 2 jūlijam 2018.gadā! 

Konkurss New Star2018 .  Latvijai 100  !

 Labdarības gala koncerts  Dzintaru koncertzālē

 Liels festivāls bērniem un visai ģimenei Jūrmalas pludmalē

Nominācijas: Horeogrāfija, vokāls, Modes teātris, cirks, instrumentālā mūzika, teātris!

Kas zina – varbūt tieši Tu un Tava komanda plūks  uzvaras laurus un dosies ceļojumā! Uz kādu? Uzzināsi vēlāk! Vai tiks pie citām feinām balvām un kļūsi par  NEW STAR 2018. Latvijai 100!

Pieteikšanas  festivāla dalībai jau sākusies!

Raksti uz e-pastu : rudagafest@inbox.lv un mēs atsūtīsim tev dalībnieka anketu! www.rudaga.lv

 Anketa:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScdRxb_l0ZJEd6TWc1wKQuPZIPETXxxFE6YYeSQHPHNfLaBCw/viewform

Nolikums

Nolikums

 X starptautiskajā bērnu un jauniešu jaunrades festivālā  RUDAGA 2018. New star  LATVIJAI 100!

Izpaust savas jūtas, iegūt jaunus draugus, nodemonstrēt savu meistarību, piedalīties konkursā, saņemt godalgotos apbalvojumus, un iespējams Tu un Tava komanda iegūs balvā piedalīšana bērnu talantu  projektā Vācijā un jūs kļūsiet par NEW STAR!

 Piedalies

 X starptautiskajā bērnu un jauniešu jaunrades festivālā  RUDAGA 2018. New star  LATVIJAI 100!

 1. gadā no 28. Jūnijam līdz 2 jūlijām

Sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas domi, Jūrmalas Kultūras centru

Radošais konkurss. Starptautiskā un profesionālā žūrija.

Balvas. Nominācijas: Vokāls, Horeogrāfija, Modes teātris, Instrumentālā mūzika, Cirks.

Labdarības Gala koncerts “Bērni Latvijai 100 ”

Priekšnesumi, performances, izrādes, animācija, meistarklases, cirks

Jūs sagaida ceļojums uz pasakaino mūzikas, baleta, burvju triku un pārvērtību pasauli.

 Uzmanību! Labdarības AKCIJA - “Uzdāvini varavīksni!”Ikviens var ziedot mantas, kancelejas preces, rotaļlietas (jaunas!) DROSMES KASTĪTEI  un piedāvāt savu palīdzību tiem, kam tā ir nepieciešama! Raksti uz rudagafest@inbox.lv un saņem dalībnieka anketu.

www.rudaga.lv                                                                                                         

Starptautiskais bērnu un jauniešu jaunrades festivāls  NEW STAR RUDAGA 2018 Latvijai 100

Jūrmalā!

 Norises vieta un laiks:

Jūrmala, no 28.jūnija līdz 2. jūlijam.

 Nolikums

Nolikums atbilst ANO Konvencijai par bērna tiesībām un nosaka konkursa – bērnu un jauniešu jaunrades festivāla, norises kārtību.

Festivālu dibināja izglītības centra “Rudaga”, Jūrmala, Latvija, vadītāji: Inesa un Romāns Testelec 2009. gadā ar Jūrmalas pilsētas domes, Jūrmalas Kultūras centra un Labdarības fonda Rietuma bankas un Bērnu rīts atbalstu.

 Festivāla “Rudaga” organizatori:

Īzglītības centrs “Rudaga”,

Bērnu un jauniešu jaunrades festivāla norises mērķis:

 • Talantīgo dalībnieku piesaiste starptautiskās sadarbības programām, radošo kontaktu dibināšana, bērnu un jauniešu savstarpējo draudzīgo attiecību atbalstīšana un stiprināšana.
 • Pieredzes apmaiņa starp kolektīviem, vadītājiem un pedagogiem, pastāvīgo radošo kontaktu atbalstīšana un to apvienošana festivāla norises ietvaros.
 • Sabiedrības uzmanības pievēršana apstākļu veidošanai, kas formētu radošās personība;
 • Veidot pozitīvas bērnu un jauniešu jaunrades aktivitātes, tādējādi pretojoties negatīvām parādībām;
 • Labdarības akciju organizēšana, darba un biznesa kontaktu dibināšana.

Var piedalīties arī ārpuss konkursa.

Konkurss norisinās šādās nominācijās:  vokāls, instrumentālais izpildījums, skatuves māksla, modes teātris, cirks, horeogrāfija.

Visās nominācijās ir tēma : Latvijai 100!

   Konkursa NEW STAR nominācijas:

Vokāls

Konkursā piedalās bērni no 3 gadu vecuma, kam piemīt muzikālā dzirde un ir teicamas vokālās dotības, ir pieredze uzstāties uz skatuves un strādāt ar mikrofonu (solisti un vokālie ansambļi). Konkursā piedalās solisti-vokālisti un vokālie ansambļi.

Nominācijas:

 • akadēmiskais;
 • tautas;
 • estrādes;
 • džeza;
 • autordziesma
 • Latvijai 100 ( Latvijas autoru priekšnesumi vai tēma par Latviju)

Priekšnesumi, kas piedalās konkursā, tiek organizēti pēc noteikta grafika pēc vecuma kategorijām - no jaunākajiem līdz vecākiem.

Vecums

 • Līdz 5 gadiem
 • 6-9 gadi
 • 10-12 gadi
 • 13-15 gadi
 • 16 – 18 (21) gadi

Konkursam tiek izvirzīts viens priekšnesums vienā nominācijā un vienā kategorijā. Priekšnesuma ilgums nedrīkst pārsniegt 4 minūtes. Izpildījuma iespējas: fonogramma “-1”, instrumentāls pavadījums, a cappella. Bekvokāla izmantošana ir pieļaujama, ja tas nav unisonā ar dziedātāju un tas dinamiski nepārklājās ar pamata partiju.

Tehniskās prasības:

Konkursā jāiesniedz USB-zibatmiņa 2.0 un CD disks ar kvalitatīvu fonogrammas ierakstu “mīnus viens” (muzikālais pavadījums bez balss). Uz diska fonogrammām jābūt ierakstītas audio-CD formātā, uz USB-zibatmiņās – mape ar fonogrammām WAV formātā. Minidiski, DVD, telefoni un citas ierīces ar Blutooth vai flash pieslēgumu, kā arī jebkādi citi audio formāti NETIEK pieņemti. USB-zibatmiņā katram failam jābūt nosaukumam šādā formātā: pilsēta/kolektīva nosaukums/priekšnesuma nosaukums.

 Vērtēšanas kritēriji:

 • Profesionalitāte (labas vokālās dotības, intonitāte, teicama dikcija, skaidra intonācija, aktieriskums, spēja nodod skaņdarba jēgu līdz klausītājam, spēja izveidot dziesmas dramaturģiju, spēja lietot mikrofonu).
 • Skatuves tēls (iekļauj dažādus skatuves uzvedības paņēmienus un metodes, ko izpildītājs izmanto priekšnesuma laikā, piemēram, spēja brīvi uzvesties uz skatuves, plūstoši kustēties, atbilst priekšnesuma idejai un dziesmas saturam, mākslinieciskās gaumes līmenis, kas izpaužas skatuves tērpā un rekvizītā, izpildījuma oriģinalitāte, fonogrammas vai muzikālā pavadījuma kvalitāte).
 • Repertuāra izvēle un tā atbilstība solista-vokālista imidžam (vecuma īpašības, ārejais izskats, individualitāte, temperaments, rakstura īpašības).
 • KORA DZIEDĀJUMI:

Konkursā piedalās tautas un estrādes kori, mūzikas skolu koru (akadēmiskie) kolektīvi, kā arī pilsētas un lauku vispārizglītības iestāžu, papildus izglītības iestāžu un Kultūras namu kori.

Prasības programmai:

 Kori un vokālie koru ansambļi izpilda vienu priekšnesumu:

 • Tautas dziesma vai garīgā dziesma
 • Valsts vai ārvalstu klasiskā dziesma
 • Mūsdienu autordziesma

 Katrai vecuma kategorijai atbilsts savas prasības.

Izpilda vienu priekšnesumu ar kopēju skanēšanas laiku līdz 4 minūtēm. Izpildījuma iespējas: fonogramma “-1”, instrumentālais pavadījums, a cappella.

 INSTRUMENTĀLAIS IZPILDĪJUMS

ORĶESTRI UN ANSAMBĻI: pūtēju, jauktie, sitamie, stīgu-lociņu, krievu tautas instrumentu.

Nominācijas:

 •  Bērnu orķestri un ansambļi
 • Studentu orķestri un ansambļi
 • Solo

Vecuma kategorijas:

 • Jaunākā kategorija – 5-9 gadi ieskaitot;
 • Vidējā kategorija – 10-12 gadi ieskaitot;
 • Vecākā kategorija – 13-15 gadi ieskaitot;
 • Jauniešu kategorija – 16-21 gadi ieskaitot.

Konkursa programmai jāatspoguļo kolektīva stils, radošo tematiku un žanra virzienu, parādīt izpildījuma iespējas.

Programmas prasības:  

1 skaņdarbs (klasiskais skaņdarbs, mūsdienu komponista skaņdarbs)

Skaņdarba ilgums:

 Tiek muzicēts 1 skaņdarbs, ar kopējo muzicēšanas laiku līdz 4 minūtēm.  Izpildījuma laikā ir pieļaujama fonogramma “-1” vai ar koncertmeistaru. Žūrijai ir tiesības apturēt dalībnieku uzstāšanos, ja tiek pārsniegts atļaujamais laikas.

SOLISTI

Vecuma kategorijas:

 • Jaunākā kategorija – 5-9 gadi ieskaitot;
 • Vidējā kategorija – 10-12 gadi ieskaitot;
 • Vecākā kategorija – 13-15 gadi ieskaitot;
 • Jauniešu kategorija – 16-21 gadi ieskaitot.

Nominācijas:

VIJOLE, ČELLS, ARFA, BALALAIKA, LAUTA, ĢITĀRA, KLAVIERES, BAJĀNS, pūšaminstrumenti

Programmas prasības:

1 luga, solo (koncerta, 1,2,3 daļa, variācijas Skanējuma ilgums: līdz 5 min.

Vērtēšanas kritēriji:

 • Nošu teksta izpildījuma kvalitāte (precīzs ritms, dinamika, slēptā polifonija)
 • Stila izpratne un skaņu paletes izvēle
 • Izpildītāja ieinteresētība
 • Aktieriskums
 • Izpildījuma programmas sarežģītība

HOREOGRĀFIJA

Konkursā piedalās radošie kolektīvi un solisti-izpildītāji, dalībnieku vecums no 3-5 līdz 21 gadam.

 Vecuma grupas:

 • līdz 5 gadiem
 • 6 – 9 gadi
 • 10 – 12 gadi
 • 13 – 15 gadi
 • 16 - ( 21) gadi
 • jauktā grupa

Uzmanību! Vecuma grupā var piedalīties bērni no citas vecuma grupas nepārsniedzot 20% no kopējā skaita.

 Nominācijas:

 • Bērnu deja
 • Tautas deja – etniskais, tautas, raksturojošais. Dažādu tautību dejas ar atbilstošu stilu, tehniku un mūziku.
 • Sporta - estrādes deja. Horeogrāfijas, akrobātikas un vingrošanas kombinācija.
 • Estrādes deja. Tradicionālās estrādes raksturīgās dejas, disko, klasiskais džezs, jauktais stils.
 • Laikmetīgā deja – modernais džezs, neofolk, afro džezs, afro, ar ieturētu stilu un tehniku.
 • Klasiskā deja – tradicionālās klasiskās tehnikas izpildījums.
 • Dejas šovs
 • Ielas dejas ( Hip-hop t.t.)
 • Balles deja.

Konkursa priekšnesumu kārtība tiek organizēta pēc vecuma grupām no jaunākajiem līdz vecākajiem. Dalībnieku priekšnesumi tiks iedalīti blokos pēc vecuma grupām. Blokos darbojas apļa sistēma, kas paredz, ka no sākuma visi dalībnieki uzstājās ar pirmo priekšnesumu, un pēc tam, tādā pašā secībā uzstājās ar otro priekšnesumu.

 Programmas prasības:  

 Horoegrāfijas kolektīvi konkursa skatei izvirza programmu, kas sastāv no 1 priekšnesuma ( līdz 4 minūtēm!);

 • Solisti, dueti – 1 priekšnesums (līdz 4 minūtēm!)

Programmas var būt vienotas ar vienu kopēju tematiku vai sastāvēt no dažādiem numuriem.

SKATUVES MĀKSLA

Nominācijas 

 • Runas stils
 • Teatrālie kolektīvi 

Vecuma kategorijas:

 • līdz 5 gadiem;
 • 6-9 gadi;
 • 10-12 gadi;
 • 13-15 gadi;
 • 16-21 gadi;
 • jauktā vecuma grupa

Vērtēšanas kritēriji:

 • Repertuārs
 • Izpildījuma meistarība
 • Iestudējums (izpildījuma mākslinieciskais veselums)
 • Tērpi un rekvizīti
 • Kopējais mākslinieciskais iespaids
 • Mūzikāls noformējums

MODES TEĀTRIS

Dalībai konkursā aicina radošos kolektīvus – teātrus un modes studijas – pirmsskolas iestāžu audzēkņus, vispārizglītības iestāžu skolēnus, studiju un pulciņu audzēkņus, interešu centru audzēkņus, mākslas skolas audzēkņus, bērnus un jauniešus vecumā no 3 līdz 21 gadiem ieskaitot.

 Vecuma grupas: 

 • Līdz 5 gadiem
  • 6 - 9 gadiem;
  • 10-12 gadiem;
  • 13-15 gadiem;
  • 16-21 gadiem;
  • jauktā vecuma grupa

Vecuma grupa tiek noteikta pēc lielākā dalībnieku skaitu ar vienādu vecumu (pieļaujama 30% neatbilstība no kopējā dalībnieku skaita).

JAUNIE MODES DIZAINERI: var piedalīties ar savu kolektīvu vai sadarboties ar kolektīvu, kas piedalās konkursā. Modes dizaineri iesniedz skices+defile. Skices var tikt veidotas jebkādā izpildījumā uz A4 formāta lapas ar pielikumu – aprasktu (materiāls, elementi, aksesuāri u.c.).

Vecums  - līdz 21 gadiem.

Tehniskās prasības:

Konkursā jāiesniedz USB-zibatmiņa 2.0 un CD disks ar kvalitatīvu fonogrammas ierakstu.  Uz diska fonogrammām jābūt ierakstītas MP3 formātā, uz USB-zibatmiņās – mape ar fonogrammām WAV formātā. Minidiski, DVD, telefoni un citas ierīces ar Blutooth vai flash pieslēgumu, kā arī jebkāda citi audio formāti NETIEK pieņemti. USB-zibatmiņā katram failam jābūt nosaukumam šādā formātā: pilsēta/kolektīva nosaukums/priekšnesuma nosaukums.

 CIRKA MĀKSLA:

Programmas prasības: 

Cirka kolektīvs var uzstāties ar 1 priekšnesumu, kopējais laiks ne vairāk par 5 minūtēm, un ar vienu reprīzi-klaunādi (ja tādi ir).

Klaunādes teātris izvirza 1 reprīzi.

 

Solo un duetu priekšnesumu ilgums nepārsniedz 5 minūtes (asistents nav priekšnesuma dalībnieks). Grupu priekšnesumos var piedalīties 3 un vairāki dalībnieki. 

Tehniskās prasības:

Konkursā jāiesniedz USB-zibatmiņa 2.0 un CD disks ar kvalitatīvu fonogrammas ierakstu.  Uz diska fonogrammām jābūt ierakstītas MP3 formātā, uz USB-zibatmiņās – mape ar fonogrammām WAV formātā. Minidiski, DVD, telefoni un citas ierīces ar Blutooth vai flash pieslēgumu, kā arī jebkāda citi audio formāti NETIEK pieņemti. USB-zibatmiņā katram failam jābūt nosaukumam šādā formātā: pilsēta/kolektīva nosaukums/priekšnesuma nosaukums.

Nav vēlama tādu priekšnesumu demonstrācija, kas apdraud izpildītāja veselību un dzīvību.

Ja priekšnesumos tiek izmantota aparatūra, tad tai jābūt tehniskā pase. Gaisa priekšnesumi bez drošības sistēmas netiks vērtēti.

Troses piederumiem ir jābūt pareizi savienotiem, šeiķeļiem, karabīnēm un griezuļiem jābūt ar rūpnīcas marķējumu. 

Vecuma kategorijas:

 • Līdz 5 gadiem
  • jaunākā – no 6 līdz 9 gadiem,
  • vidējā – no 10 līdz 12 gadiem,
  • vecākā – no 13 līdz 15 gadiem,
  • jauniešu – no 16  līdz 21 gadiem,
  • jauktā grupa

Nominācijas:

 • Akrobātika: pāru, grupu, , plastiskā, partneru , lecienu.
 • Klaunāde: pāru, grupu, , muzikālā, Vingrošana: pārnu, grupu,  
 • Ekvilibristika: pāru, grupu,  одинарная, партнерская (spoles, uz rokām, uz kāpnēm)
 • Žonglēšana: pāru, grupu, (jaunākā, vidējā, vecākā un jauktās vecuma grupas)

Uzmanību! Konkursam tiek pielaistas visas kategorijas, izņemot tās, kuras ir saistītas ar gaisu un uguni. Cirka kolektīvu vadītāji ir pilnībā atbildīgi par cirka aparātu montāžu un drošības tehniku priekšnesuma izpildes laikā.

Vērtēšanas kritēriji: izpildītāju profesionālitātes līmenis, tēla oriģinalitāte, triku sarežģītība, rekvizīta noformējuma mūsdienīgums, aparatūra, kostīmi, frizūras un grims. Viens kolektīvs var piedalīties dažādās nominācijās.

UZSTĀŠANĀS KĀRTĪBA:

Pirmā festivāla diena ir paredzēta radošo kolektīvu mēģinājumiem. Konkursa uzstāšanās kārtība tiek organizēta pēc noteikta grafika: pēc vecuma grupām, sākot no jaunākajiem līdz vecākajiem. Konkursa skate notiek publiski.   

Uzstāšanās kārtību nosaka festivāla organizatoru komiteja, kurai ir tiesības nepielaist dalībniekus konkursam, ja tiek apdraudēta izpildītāja veselība un dzīvība. Reģistrācijas laikā, bērnu vadītājiem obligātā kārtībā ir jāuzrāda bērnu dzimšanas apliecības, pases, izziņas no skolas, kas apstiprina bērnu vecumu.

ŽŪRIJA

Žurijas sastāvā ietilpst kvalificēti speciālisti, kuri nepieciešamības gadījumā, sniedz konsultatīvu un metodisku palīdzību kolektīvu vadītājiem, vada mēģinājumus un meistarklases.

Organizatoru komiteja ieceļ žūrijas Priekšsēdētājus katrā nominācijā.

Vērtējot konkursa priekšnesumus, žūrijas locekļi ņem vērā dalībnieku vecumu. Ja vērtējuma skaitīšanas rezultātā rodas situācija ar vienābu baļļu skaitu, gala vērtējumu nosaka Priekšsēdētājs.

Žūrijas vērtējums ir galīgs un tas nav pārsūdzams.

Konkursa dalībniekiem nav tiesību skatīt konkursa programmas protokolus bez žūrijas priekšsēdētāja atļaujas.

Konkursa rezultāti tiek paziņoti pēc visas konkursa programmas izskaņošanas, dienā, kad norisinās noslēdzošais Gala koncerts.

Visa konkursa laikā žūrija izvēlās labākos numurus no visiem kolektīviem dalībai noslēdzošajā Gala koncertā.

Gala koncertu programmu veido režisoru grupa, balstoties uz žūrijas lēmumu.

Fetsivāla dalībnieki tiek apbalvoti ar diplomiem, medaļām, kausiem un piemiņas dāvanām. Kolektīvs, pedagogs vai bērns var tikt īpaši apbalvots ar konkursa žūrijas speciālo diplomu.

Ar žūrijas lēmumu, katrā nominācijā  un vecuma grupā tiek noteikti laureāti, kuri tiek apbalvoti ar diplomiem un balvām.

Kolektīviem un izpildītājiem, kas piedalījās konkursā-festivālā, var tik apbalvotas ar šādiem tituliem:

 Apbalvošana

 • Grand Prix  
 • 1.pakāpes laureāts  
 • 2. pakāpes laureāts  
 • 3. pakāpes laureāts  
 • Papildus apbalvojumi un tituli katrā nominācijā tiek piešķirti balstoties pēc žūrijas lēmuma.

Festivāla sponsori nodoršina un piešķir speciālās balvas 

 • Kolektīvi, kuros ir vairāk nekā 4 dalībnieki, tiek apbalvoti ar kausiem (pasniedz kolektīvu vadītājiem). Solisti un dueti personīgi saņem kausus vai medaļas. Žūrijai ir tiesības vispār nepiešķirt balvu (tai skaitā Grand Prix), piešķirt divas godalgojamās vietas, piešķirt papildus balvas. Žūrija var laureāta balvu sadalīt starp vairākiem dalībniekiem, vai vispār nepiešķirt. “Labāko” kausi tiek piešķirti pēc žūrijas lēmuma.
 • Tehniskās prasības. Fonogrammas ierakstam jābūt:
 • uz USB-zibatmiņas ar ideālu skaņas kvalitāti, nosaukumā jābūt norādītam: kolektīva nosaukums (solista uzvārds, vārds, tēva vārds), numura nosaukums, laiks.
 • uz CD diska (audio CD formāts) ar ideālu skaņas kvalitāto, katrafonogramma tiek ierakstīta uz atsevišķa diska un parakstīta: kolektīva nosaukums (solista uzvārds, vārds, tēva vārds), numura nosaukums, laiks, vadītāja uzvārds vārds tēva vārds).
 • Dalībnieka (kolektīva) fotogrāfija.

Fonogrammu kopijām jābūt līdzi! Solistu pieteikumi,   ansambļu tiek iesniegtas atsevišķi.

Festivāla programma:

 1. diena – radošais konkurss NEW STAR.
 2. diena – Labdarības Gala koncerts “Bērni Latvijai 100”.
 3. diena – Starptautiskais bērnu un jauniešu festivāls Rudaga, meistarklases, radošās darbnīcas, kolektīvu uzstāšanās  

Konkurss NEW STAR:

Konkursa norises kārtība:

 Kolektīvi, solisti, dueti, малые формы, ansambļi sūta pieteikumus mājaslapā http://www.rudaga.lv/ru/9?festivali.html līdz 30.05.2018.

Prasības radošiem kolektīviem:

-katrs kolektīvs (solists) uzstājās ar 1 priekšnesumu;

- priekšnesums nedrīkst pārsniegt 3.5 minūtes!

- fonogrammas (WAF un MP3 formātos) tiek iesniegtas vai nosūtītas kopā ar pieteikumu līdz 30. maijam.

Otrais fonogrammu eksemplārs jābūt līdzi festivāla dienā uz CD-R vai USB- zibatmiņas.

Katram ierakstam jābūt uz noteikta nesēja ar ansambļa (kolektīva, solista) nosaukumu, priekšnesuma nosaukumu un ar precīzi norādītu skanēšanas laiku. Kopijām jābūt obligāti!

Uzmanību! Ja pieteikumam nav pievienota fonogramma, pieteikums netiks pieņemts!

- Dalībnieks var piedalīties jebkurā nominācijā.

Fetsivāla laukumā! Norisināsies labdarības akcijas “Uzdāvini varavīksni!” sadarbībā ar Latvijas labdarības fondiem!

Ikviens var piedalīties akcijā, atnesot jau nevajadzīgās, bet labas mantas tām Latvijas ģimenēm, kurām šīs mantas patiešām ir ļoti vajadzīgas. Kā arī kancelejas prcese un citas preces bērnu radošām izpausmēm, lai iepriecinātu bērnus, kas slimību dēļ ir spiesti ilgstošu laiku pavadīt slimnīcās.

  Organizatoriskās prasības

Organizācijas vai fiziskās personas, kas deleģē dalībniekus dalībai festivālā, ir atbildīgas par transporta izdevumu segšanu līdz festivālam un atpakal, kā arī par dzīvošanu un ēdināšanu visa festivāla norises laikā.

Visiem dalībniekiem ir jābūt apdrošinātiem uz brauciena laiku.

 Kolektīviem jābūt līdzi pietiekamam pavadojošo personu skaitam, lai nodrošinātu dalībnieku drošību.

Festivāla organizatori nav atbildīgi par nelaimes gadījumiem un mantas zādzībām koncerta laukumā un ārpus tā.

Dalība festivālā tiek apstiprināta ar ielūgumu, ko nosūta organizatori, balstoties uz saņemtajiem pieteikumiem, dalībnieku sarakstiem un pieteikuma reģistrācijas apmaksāšanas.

 Pieteikums tiek aizpildīts mājas lapā  www.rudaga.lv (http://www.rudaga.lv/ru/9?festivali.html)

Vai tiek nosūtīts uz elektronisko pastu rudagafest@inbox.lv  ar atzīmi  Festival

 Pieteikumā jābūt precīzi norādītai informācijai par žanru. Pieteikumā norādītie dati par dalībnieku skaitu tiek uzskatīti par galējiem. Pielikumā jāpievieno dalībnieka (dalībnieku) forogrāfija.

 Dalībniekiem var atsevišķi organizēt ekskursijas, akvaparka apmeklējumu (www.akvapark.lv).

 

Festivāla koordinatori: 

Jeļena Naumovič -  tālrunis: +371-26431869, rudagafest@inbox.lv

Dalībnieku apbalvošana:  Diplomi par piedalīšanos un par ieguldījumu bērnu radošās mākslas attīstībā, piemiņas balvas, pateicības raksti? Speciālās balvas no sponsoriem.

 Dalības nosacījumi:

Dalībnieku reģistrācija no 2018. gada 30. maijam

Transporta un ēdināšanas izdevumus sedz pats dalībnieks.

Honorāri netiek apmaksāti.

Papildus informācijas:

Organizatoriem ir tiesības veikt foto un video ierakstus festivāla laikā un vēlāk tos izplatīt.

Vadītāji un dalībnieku pavadojošās personas ir atbildīgas par dalībnieku veselību un drošību.

Organizatoriem ir tiesības veikt izmaiņas festivāla norises noteikumos. Dalībnieki tiks informēti par izmaiņām mājas lapā  http://www.rudaga.lv/ru/9?festivali.html vai Facebook  lapā Rudaga.

 Nepieciešamie dati:

 1. Kolektīva nosaukums, valsts, pilsēta, kolektīva apraksts.
 2. Žanrs, repertuārs.
 3. Dalībnieku skaits. Katra dalībnieka vārds, uzvārds, vecuma kategorijas.
 4. priekšnesuma ilgums un autors.  
 5. Vadītāja uzvārds, vārds, kotakti (adrese, telefons, fakss, e-pasts), banku rekvizīti.

 (заявка на www.rudaga.lv/festivali)

Papildus informācijai: organizatore Inese Testeļeca)  29236910, rudaga.rudaga@gmail.com

www.rudaga.lv(Фестивали) , rudaga.rudaga@gmail.com tālrunis: +37129236910, skype: romario3343 (Jūrmala), https://www.facebook.com/rudaga.lv

 Gaidām dalībniekus un viesus X Starptautiskajā bērnu un jauniešu jaunrades festivālā 2018 Jūrmalā “Rudaga. New Star Latvijai 100.

 Pieteikums

 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdP1OnXxu8D3hjL8U2T4XnpE6YzvmOTMx_AzO8SUnhcB2Uh9A/viewform?c=0&w=1 

Eng/LV/RU

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScdRxb_l0ZJEd6TWc1wKQuPZIPETXxxFE6YYeSQHPHNfLaBCw/viewform

 

Programma

Žūrija